O Akademii

Toyota GT86 2017 z nowym trybem jazdy sportowej

Toyota GT86 to lekkie, dynamiczne coupe z silnikiem umieszczonym z przodu i tylnym napędem. Jego twórcy inspirowali się bogatymi tradycjami Toyoty w dziedzinie konstrukcji samochodów sportowych. Stylistyka auta nawiązuje do dwóch legendarnych modeli – Corolli AE86 i 2000GT. Samochód wyróżnia silnik typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który pozwolił dodatkowo obniżyć środek ciężkości pojazdu. Od rynkowej premiery w 2012 roku GT86 znalazł na świecie ponad 170 000 nabywców, zostając z miejsca okrzykni

- Większa sztywność nadwozia i poprawione zawieszenie;
- Lepsza charakterystyka elektronicznych systemów stabilizujących oraz nowy tryb Track do sportowej jazdy;
- Zmiany stylistyczne poprawiające aerodynamikę i nowe światła LED;
- Wyższa jakość wykończenia wnętrza i wzbogacone wyposażenie.

Facelifting z 2017 roku wprowadza kilka istotnych zmian. GT86 otrzymało jeszcze pewniejsze prowadzenie, nie tracąc nic ze swojego wyjątkowego charakteru, oraz większy niż dotychczas komfort jazdy. Auto zyskało także bardziej nowoczesną stylistykę nadwozia, lepszą jakość wykończenia wnętrza i bogatsze wyposażenie. Główny inżynier modelu, Tetsuya Tada, skoncentrował się na zmianach zwiększających funkcjonalność oraz sportowy charakter auta. Ważnym źródłem wytycznych były dane zebrane podczas udziału GT86 w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring.

Nowością jest tryb jazdy sportowej Track, który pozwala kierowcy uzyskiwać najwyższe osiągi auta przy ograniczonej do minimum interwencji elektronicznych systemów stabilizacji toru jazdy (VSC) oraz kontroli trakcji (TCS). Wielofunkcyjny wyświetlacz komputera pokładowego umieszczony między zegarami umożliwia w czasie rzeczywistym śledzić moment obrotowy i moc silnika oraz przeciążenia i czasy okrążeń.

Toyota Motorsport oferuje także wersję rajdową GT86 CS-R3, homologowaną zgodnie z przepisami FIA Rajdowych Mistrzostw Świata. Auto daje szansę kierowcom amatorom spróbować swoich sił w międzynarodowych imprezach sportowych w profesjonalnym samochodzie rajdowym z tylnym napędem za rozsądną cenę.

DYNAMIKA JAZDY

Udoskonalone zawieszenie zapewniające większą stabilność i pewność prowadzenia, komfort jazdy i pewniejsze manewrowanie;
Nowy tryb Track do jazdy sportowej z minimalną interwencją systemu stabilizacji toru jazdy (VSC) i kontroli trakcji;
Większa sztywność nadwozia;
Nowe detale w projekcie nadwozia poprawiające aerodynamikę, w tym nowy tylny spojler.
Zawieszenie
Udoskonalenia kolumn MacPhersona z przodu oraz tylnego zawieszenia dwuwahaczowego przeprowadzono z myślą o lepszym prowadzeniu i większej stabilności. Zoptymalizowany został stopień uginania się sprężyn. Dla poprawy sterowności zredukowano różnicę w obciążeniu lewej i prawej strony podczas skrętów. Amortyzatory Showa mają poprawioną charakterystykę tarcia, co ułatwia kierowanie i zwiększa stabilność. Większa średnica stabilizatora poprzecznego przyczyniła się do ograniczenia przechyłów samochodu. Opcjonalne amortyzatory SACHS pozwalają na jeszcze bardziej sportową jazdę, dodatkowo redukując przechyły i zapewniając bardziej sportowe wrażenia z jazdy.

Większa sztywność nadwozia
W odświeżonej wersji GT86 zastosowano kombinację różnych rodzajów stali o wysokiej sztywności. W tylnej części nadwozia wzrost sztywności uzyskano poprzez dodatkowe zgrzewanie punktowe przy słupkach oraz zwiększenie grubości niektórych elementów tylnego panelu i wsporników. Samochód otrzymał także wzmocnienia w zawieszeniu, przekładni i nadkolach. Aby dodatkowo ograniczyć masę samochodu, maska została wykonana z aluminium, a spojlery z cienkiej stali.

Nowy tryb Track
Sportowy samochód powinien dostarczać jak najwięcej wrażeń z jazdy. Dlatego system stabilizacji toru jazdy (VSC) otrzymał nowy tryb Track, który daje kierowcy więcej kontroli przy hamowaniu i jeździe torowej.

Ustawienie Track włącza się przełącznikiem na konsoli centralnej. Powoduje ono, że VSC i kontrola trakcji (TRC) działają na minimalnym poziomie, aby kierowca mógł w większym stopniu polegać na własnych umiejętnościach.

Tryb Track zwiększa wybór ustawień VSC i TRC do czterech poziomów. W normalnym trybie oba systemy działają w pełni. TRC może też być wyłączony i włączać się tylko na złej jakości nawierzchniach. Tryb Sport zwiększa dopuszczalny zakres przyspieszenia podczas jazdy bokiem, zanim systemy zareagują, pozwalając kierowcy na sprawdzanie możliwości samochodu bez ryzykowania utraty stabilności.

Wprowadzenie trybu Track to element zmiany postrzegania roli, jaką pełnią elektroniczne systemy kontroli w zwiększaniu możliwości GT86 w jeździe wyczynowej. Korzystając bezpośrednio z danych zbieranych podczas udziału tego modelu w rajdach i wyścigach, takich jak 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring, inżynierowie zmienili ustawienia elektronicznych systemów kontroli jazdy. Tetsuya Tada uważa, że zmiany te pozwolą kierowcom rozwinąć umiejętności i odkryć pełny potencjał samochodu.

Aerodynamika
W modelu GT86 zastosowano warstwowy układ elementów aerodynamicznych, które przyczyniają się do większej stabilności auta, nie generując niepotrzebnego docisku ani nie zwiększając bardzo dobrego współczynnika oporu powietrza Cx 0,27. Pracując nad aerodynamiką nadwozia i podwozia, projektanci inspirowali się sprawdzonym rozwiązaniem japońskich dachów typu pagoda.

Zgodnie z wytycznymi głównego inżyniera, wprowadzono praktyczne zmiany w projekcie karoserii. Na przednim zderzaku pod grillem dodano nowy spojler z dwoma kłami, a dolna krawędź zderzaka została zakrzywiona pod kątem 45 stopni, aby poprawić przepływ powietrza. Analogicznie została uformowana także dolna krawędź tylnego dyfuzora.

Nowy tylny spojler poprawia zarówno aerodynamikę, jak i stabilność. Zwiększa szerokość tyłu samochodu i odpowiednio kieruje powietrze owiewające pojazd. Przepływ powietrza pod i nad spojlerem generuje optymalny docisk, zwiększający stabilność auta przy dużych prędkościach.

Silnik
Pod maską GT86 nadal pracuje niezmieniony silnik typu bokser. Jego poziome ułożenie obniża środek ciężkości samochodu. Wysokoobrotowa, wolnossąca jednostka 2.0 to konstrukcja Subaru. Toyota przeprojektowała go specjalnie do tego modelu, wprowadzając m.in. bezpośredni wtrysk paliwa D-4S, który poprawia reakcję przepustnicy oraz zwiększa moc i moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika.

Napęd jest przenoszony na tylną oś przez 6-stopniową manualną lub automatyczną skrzynię biegów. 16-zaworowy silnik DOHC produkuje maksymalnie 200 KM (147 kW) przy 7000 obr./min oraz 205 Nm momentu obrotowego pomiędzy 6400 a 6600 obr./min. Samochód przyspiesza do 100 km/h w 7,6 s ze skrzynią manualną oraz w 8,2 z przekładnią automatyczną.

STYLISTYKA NADWOZIA

Niższy przód z przeprojektowanym zderzakiem;
Nowe światła LED ze zintegrowanymi kierunkowskazami;
Przeprojektowane tylne reflektory LED ze światłowodami;
Nowe 10-ramienne obręcze aluminiowe o przekątnej 17 cali.
Celem zmian w projekcie nadwozia GT86 było uzyskanie bardziej dojrzałego i nowocześniejszego charakteru sportowego coupe. Toyota GT86 nawiązuje do klasycznych samochodów Toyoty, takich jak Corolla AE86 czy 2000GT.

Sportowy przód
Zmiany w stylistyce nadwozia GT86 pozwoliły poprawić parametry aerodynamiczne pojazdu. Przeprojektowanie przedniej części auta objęło szerszy, nisko osadzony grill i wyraźnie zaznaczoną dolną listwę przedniego zderzaka ze zintegrowanymi elementami opływowymi. Zmodernizowany przód pojazdu podkreśla jego nisko zawieszoną sylwetkę.

Auto otrzymało nowe osłony świateł przeciwmgielnych LED: trzy poprzeczne pasy mają bardziej opływowy kształt. Zmodyfikowano także reflektory – w stylistyce podkreślono linie poziome, a ponadto zastosowano nowe lampy typu bi-LED (światła mijania i drogowe). Kierunkowskazy stanowią teraz rzędy pojedynczych diod LED pod ukośnymi liniami białych diod tworzących światła do jazdy dziennej.

Linia boczna
GT86 ma wyróżniającą się sylwetkę coupe o nisko położonym środku ciężkości, wykorzystującą elementy aerodynamiczne w stylu pagody. Kształt drzwi przypomina te z dwumiejscowego modelu 2000GT. Przednie i tylne błotniki zostały wyprofilowane pod kątem lepszej aerodynamiki i bardziej sportowego wyglądu.

Samochód ma długość 4240 mm, 1320 mm wysokości (włącznie z anteną w kształcie płetwy rekina), 1775 mm szerokości i 2570 mm rozstawu osi. W ofercie znalazły się nowe, 17-calowe obręcze kół z cienkimi szprychami wykonane z lekkich stopów, o polerowanej powierzchni w kolorze ciemnoszarym.

Stylizacja tyłu
Z tyłu pojazdu wprowadzono analogiczne zmiany, które podkreślają nisko zawieszone nadwozie i mocny wygląd. Szerszy i ciemniejszy dyfuzor tworzy wyraźny trapez, który znajduje się na tyle nisko, że zasłania tłumik. Dodatkowo poprawiono aerodynamikę tylnego spojlera i zmodyfikowano tylne reflektory LED, w których wyraźniej zostały podkreślone linie poziome i pojawiły się światłowody zwiększające widoczność auta. Nowe kierunkowskazy również zostały wykonane w technologii LED.

WYŻSZA JAKOŚĆ WNĘTRZA

Mniejsza kierownica wielofunkcyjna;
Nowy kolorowy wyświetlacz TFT 4,2 cala pomiędzy zegarami;
Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 6,1 cala na konsoli centralnej;
Najnowsza wersja systemu multimedialnego Toyota Touch 2 & Go z nawigacją;
Wykończenie wnętrza materiałami wyższej jakości.
Nowe elementy wyposażenia i sposób wykończenia wnętrza jednoznacznie akcentują sportowy charakter GT86, poprawiając funkcjonalność kabiny i wrażenia estetyczne.

Najmniejsza kierownica w ofercie Toyoty
Nowa trójramienna kierownica o bardziej ergonomicznym kształcie i mniejszych wymiarach zapewnia możliwie najwygodniejszy chwyt i ułatwia szybkie manewry. Jej masa zmniejszyła się o 10 procent, a średnica o 3 mm i wynosi teraz 362 mm – jest to najmniejsza kierownica kiedykolwiek zamontowana w samochodzie produkcyjnym Toyoty.

Przekrój obręczy został precyzyjnie wyliczony w taki sposób, aby ramiona kierowcy naturalnie opadały lekko do wewnątrz, co zapewnia bardziej sportowe odczucia. Pośrodku znajduje się posrebrzane logo modelu 86, a w wykończeniu powierzchni zastosowano efekt skrawanego metalu. Na kierownicy znajdują się dodatkowe kontrolki do sterowania nowym systemem audio i wyświetlaczem TFT.

Ekrany wielofunkcyjne
Kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 4,2 cala znajduje się na zmodyfikowanej tablicy rozdzielczej z trzema zegarami. Można na nim sprawdzić informacje o zużyciu paliwa, temperaturze płynu chłodniczego i przejechanej trasie, a także dane związane ze sportową jazdą, np. monitor przeciążenia, wykresy mocy i momentu obrotowego, stoper i czasy okrążeń. Ekran wyświetla także ostrzeżenia, np. o niedomkniętych drzwiach czy niskim poziomie płynu w chłodnicy. Korzystanie z niego ułatwiają przełączniki na kierownicy. Obrotomierz zmodyfikowano w taki sposób, że wartość 7000 obr./min, przy której auto osiąga największą moc, znajduje się na górze wskaźnika.

Konsola centralna z ekranem dotykowym
Na konsoli centralnej znajduje się nowy wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala obsługujący multimedia. Zaktualizowany system multimedialny z nawigacją Toyota Touch 2 & Go ma bardziej intuicyjny interfejs użytkownika, oferuje 3-letnią aktualizację map i dostęp do usług internetowych, w tym bieżących informacji o natężeniu ruchu oraz wyszukiwarki Google i serwisu Twitter.

Wykończenie wnętrza
Czarna deska rozdzielcza o jednolitej fakturze ogranicza powstawanie odblasków i odbić. Na konsoli centralnej pojawiły się elementy wykończone materiałem o wzorze włókna węglowego. Osłona tablicy wskaźników może być pokryta skórą, co stanowi uzupełnienie nowych wariantów tapicerki: połączenia czarnej skóry i perforowanej alcantary lub połączenia czerni z czerwoną skórą. Tapicerka materiałowa została również przeprojektowana i zapewnia kierowcy i pasażerowi wygodniejszą jazdę.

WYWIAD
Tetsuya Tada, główny inżynier GT86, nadzorował prace nad odświeżoną wersją modelu na 2017 rok.

Czy nad GT86 2017 pracowali ci sami projektanci, którzy stworzyli oryginalny model, czy też pojawili się w Pana zespole nowi ludzie?

Niektórzy członkowie zespołu pozostali ci sami, jednak połowa składu to nowe osoby. Moim obowiązkiem jako przełożonego jest szkolić następne pokolenie inżynierów.

Na początku swojej kariery koncentrował się Pan na projektowaniu podwozia, co przyniosło Panu duże uznanie. W których elementach GT86 2017 można znaleźć efekty Pana bezpośredniego zaangażowania?

W odświeżonym modelu zrewidowaliśmy niemal wszystko, ale myślę że największe różnice można zauważyć w dziedzinie elektroniki – np. w systemach takich jak ABS i kontrola trakcji.

Dawniej wolał Pan inżynierię mechaniczną od elektroniki. Co stoi za tą zmianą optyki?

Wielu ludzi sądzi, że systemy elektroniczne przeszkadzają w sportowej jeździe, jednak moim zdaniem to już nie jest prawda. Systemy kontrolne mogą wspierać umiejętności zawodowych kierowców. Na przykład, GT86 2017 ma wiele nowych systemów elektronicznych do jazdy na torze. Wypracowaliśmy je podczas naszych startów w zawodach sportowych, w szczególności podczas udziału GT86 w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring.

Czy poprawienie podwozia, które wielu już uważało za doskonałe, było trudne?

Najważniejszym elementem, który chcieliśmy poprawić, była naturalność reakcji samochodu na polecenia kierowcy – przyspieszanie i zwalnianie, wchodzenie w zakręty, jazdę z dużą prędkością. Udało się to osiągnąć częściowo dzięki modyfikacjom amortyzatorów i sprężyn, ale najważniejsza była aerodynamika i jej wpływ na zawieszenie. Każda zmiana, nawet najmniejsza listwa dolnego grilla, ma wpływ na aerodynamikę samochodu.

W jaki sposób kierowcy odczują korzyści ze zmian w konstrukcji?

Oczywiście sztywniejsze nadwozie przyczynia się do stabilniejszego prowadzenia, ale najbardziej zauważalny jest większy komfort jazdy. To dzięki temu, że sztywniejsze nadwozie i nowe amortyzatory powodują płynniejszą jazdę po nierównościach nawierzchni.

Co Pan sądzi o zmianach we wnętrzu?

Jest bardzo przyjemne, łatwo się w nim poczuć komfortowo i zapewnia kierowcy wyjątkowo wygodną pozycję. Kierownica jest nieco przeprojektowana i mniejsza niż poprzednio.

Pozostałe artykuły

Technologia plug-in hybrid Toyoty nagrodzona w plebiscycie Fleet Derby 2017

Magazyn Fleet już po raz 6. zorganizował plebiscyt Fleet Derby 2017. Toyota otrzymała nagrodę w kategorii „Technologia przyszłości” za napęd hybrydowy plug-in.

380 hybrydowych Toyot zasiliło flotę Banku Millennium

Mniejsza emisja spalin, niższe zużycie paliwa, większy komfort jazdy i większe bezpieczeństwo to korzyści wymiany samochodów floty Banku Millennium na modele hybrydowe Toyoty. Nowa flota hybrydowych Aurisów i Yarisów ograniczy emisję CO2 o ponad 500 ton w porównaniu do stanu sprzed wymiany.

Toyota RAV4 Hybrid w nowej wersji Selection

Toyota RAV4 Hybrid otrzymuje nową wersję wyposażenia Selection, pozycjonowaną pomiędzy wersją Premium z pakietem Style a wersją Prestige

Toyota po raz 10. najcenniejszą marką motoryzacyjną w rankingu BrandZ

Toyota jest najcenniejszą marką motoryzacyjną według raportu BrandZ™ 100 Most Valuable Global Brands firmy badawczej Kantar Millward Brown. W 12. edycji tego badania japońska firma zajęła pierwsze miejsce w branży już po raz 10. Wartość marki Toyota została wyceniona na 28,66 miliardów dolarów.

Toyota zainwestuje 35 mln dolarów w badania

Collaborative Safety Research Center Toyoty rozpoczyna program badawczy Next nad kwestiami bezpieczeństwa związanymi z nowymi technologiami w motoryzacji. CSRC skupi się na zagadnieniach autonomicznego prowadzenia i samochodów połączonych w sieci.

Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną według rankingu Forbesa

Toyota od lat jest najcenniejszą marką motoryzacyjną, co potwierdzają wszystkie rankingi globalnych marek. W nowym rankingu magazynu Forbes Toyota zajęła 1. miejsce w branży oraz 8. miejsce w zestawieniu wszystkich światowych marek. Według analiz Forbesa marka Toyota jest warta 41,1 mld dolarów.

Hybrydy Toyoty na rynku od 20 lat

Rok 1997 był przełomowy w historii motoryzacji. Toyota rozpoczęła produkcję pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego – modelu Prius. 20 lat później, w jubileuszowym roku zadebiutował wyjątkowy model – Prius Plug-in Hybrid nowej generacji. To kolejny krok na drodze do uniezależnienia motoryzacji od paliw kopalnych.

Porozumienie mające na celu szybszą budowę stacji wodorowych w Japonii

Toyota, Air Liquide Japan i 9 innych japońskich przedsiębiorstw podpisały memorandum o wspólnej budowie kolejnych stacji tankowania wodoru w Japonii. Do 2020 roku w tym kraju ma powstać 160 takich stacji.

Toyota Avensis w nowej wersji Selection

Gama modelu Avensis wzbogacona o nową wersję Selection

Toyota Auris w nowej wersji Selection

Toyota Auris to samochód zaprojektowany i produkowany w Europie z myślą o wymagających europejskich klientach. To jeden z najpopularniejszych kompaktowych modeli dostępnych na rynku. Bogata i uniwersalna oferta obejmuje dwa typy nadwozia – hatchback i kombi (Touring Sports) oraz aż trzy rodzaje napędów – hybrydowy, benzynowy i wysokoprężny.

Toyota testuje hybrydowy system energetyczny

Toyota rozpoczęła testy eksploatacyjne nowej technologii ogniw paliwowych, która pozwoli w większym stopniu wykorzystywać wodór w energetyce. Instalacja będzie zaopatrywała w prąd i ciepło zakład produkcyjny Motomachi. W ten sposób Toyota realizuje program Toyota Environmental Challenge 2050, którego celem jest niemal całkowite wyeliminowanie emisji dwutlenku węgla z działalności firmy.

Toyota opracowuje system usług taksówkarskich nowej generacji

Toyota Motor Corporation oraz operator sieci telekomunikacyjnej KDDI Corporation, we współpracy z Tokyo Hire-Taxi Association (THTA), rozpoczęły testy systemu zbierania i przetwarzania danych, które mają na celu opracowanie systemu usług taksówkarskich nowej generacji. Dzięki automatycznej komunikacji z centrami danych, samochody będą mogły dostarczać dodatkowe usługi klientom i wspierać kierowców.

Toyota rozpoczyna testy ciężarówki napędzanej ogniwami paliwowymi

Toyota konsekwentnie realizuje plan wprowadzania technologii wodorowej do głównego nurtu motoryzacji – po sukcesie Toyoty Mirai oraz wprowadzeniu na ulice japońskich metropolii autobusów miejskich FC Bus, firma rozpoczyna testy ciężarówki z napędem na ogniwa paliwowe. Program testowy zostanie przeprowadzony w Porcie Los Angeles, w którym pojazd Toyoty będzie wykonywał standardowe zadania transportowe.

TOYOTA GAZOO Racing wygrywa w Silverstone

TOYOTA GAZOO Racing wygrała 6-godzinny wyścig na torze Silverstone po pełnej zwrotów akcji walce. Podczas pierwszej rundy serii FIA World Endurance Championship (WEC) Toyota TS050 Hybrid #8 zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając rywala na 12 minut przed końcem wyścigu. Zmagania na angielskim torze oglądało 50 000 widzów.

Toyota Prius Plug-in Hybrid otrzymała tytuł World Green Car of the Year 2017

Toyota powtórzyła ubiegłoroczny sukces, odbierając kolejną nagrodę World Green Car of the Year. Prius Plug-in Hybrid został wybrany najlepszym ekologicznym samochodem roku – w ubiegłym roku nagrodę tę otrzymała Toyota Mirai. Wyniki konkursu ogłoszono na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku.

Nowa Toyota Yaris już dostępna w polskich salonach

Nowa Toyota Yaris z bardziej dynamiczną sylwetką, zupełnie nowym silnikiem 1.5 l Dual VVT-iE i pakietem bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense w standardzie jest już dostępna w salonach Toyoty. Ceny zmodernizowanego modelu rozpoczynają się od 42 900 zł.

Pokaz hybrydowej siły Toyoty podczas targów Poznań Motor Show 2017

Stoisko Toyoty na targach Poznań Motor Show 2017 będzie zdominowane przez nowe hybrydowe modele marki. Toyota zaprezentuje polskiej publiczności trzy tegoroczne nowości – Priusa Plug-in Hybrid 2. generacji, nową wersję Toyoty Yaris z usprawnionym napędem hybrydowym oraz bestsellerowego crossovera C-HR. Atrakcją stoiska będzie instalacja oparta na promieniowaniu rentgenowskim, która prześwietli napęd Priusa Plug-in Hybrid i pokaże jego działanie. Targi będą trwały od 6 do 9 kwietnia 2017 roku.

Panek SA uruchamia pierwszy etap unikatowego systemu car-sharingu w Warszawie.

300 egzemplarzy modelu Toyota Yaris Hybrid trafi do nowego systemu car-sharingu w Warszawie, tworzonego przez firmę Panek SA. Jest to jedna z największych flot hybrydowych w kraju. Niskoemisyjne samochody miejskie Toyoty będzie można wynajmować na minuty lub godziny przy pomocy aplikacji na smartfona. W kwietniu ruszy darmowy program testowy systemu Panek CarSharing, do którego nadal trwają zapisy. Samochody dostarczyła firma Toyota Dobrygowski.

Toyota i japońska firma telekomunikacyjna NTT opracują nowe rozwiązania

Toyota Motor Corporation i Nippon Telegraph and Telephone (NTT) podjęły współpracę nad opracowaniem, testowaniem i standaryzacją technologii łączenia samochodów z internetem i sieciami telekomunikacyjnymi, korzystając z technologii motoryzacyjnych Toyoty oraz rozwiązań informacyjnych i telekomunikacyjnych NTT Group.

Rusza sprzedaż nowej Toyoty Prius Plug-in w bardzo atrakcyjnej cenie

Nowa Toyota Prius Plug-in Hybrid jest dostępna już od 152 900 zł, tylko o 11 000 zł więcej niż Prius w porównywalnej wersji Prestige. Samochód można nabyć także w programie Leasing SmartPlan – wysokość miesięcznej raty zaczyna się od 1 210 zł netto, w zależności od warunków finansowania. To niecałe 100 zł więcej niż za regularnego Priusa.

Sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce przekroczyła 20 000 aut

Toyota sprzedała w Polsce już ponad 20 000 samochodów hybrydowych

Toyota zarejestrowała w lutym najwięcej samochodów w Polsce

Toyota zajęła w lutym pierwsze miejsce wśród wszystkich marek obecnych w Polsce. Liczba rejestracji japońskiej marki wzrosła w stosunku do lutego 2016 roku o 21,5 procent. W największym stopniu do tego sukcesu przyczyniły się modele z segmentu crossoverów i SUV-ów – nowa Toyota C-HR oraz RAV4.

TOYOTA GAZOO Racing na Salonie Samochodowym w Genewie

W 2015 roku Toyota połączyła swoje działania w sportach motorowych pod szyldem TOYOTA GAZOO Racing. 7 marca na targach w Genewie zespół zaprezentował swoje osiągnięcia oraz najlepsze samochody startujące w międzynarodowych zawodach sportowych.

Toyota i-TRIL Concept – motoryzacja w miastach 2030 roku według Toyoty

Prezentowany po raz pierwszy na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie pojazd i-TRIL Concept zademonstruje wszechstronność badań Toyoty nad innowacyjnymi technologiami – przede wszystkim w dziedzinie autonomicznej jazdy, alternatywnych napędów oraz rozwiązań poprawiających jakość prowadzenia i zapewniających radość z jazdy. 3-miejscowy mikrosamochód z silnikiem elektrycznym będzie mógł poruszać się bez udziału kierowcy.

Yaris GRMN – nowy hot hatch Toyoty debiutuje na targach w Genewie

Nowy Yaris GRMN to więcej niż hot hatch – to rasowy model wyczynowy, który bezpośrednio korzysta z osiągnięć technologicznych Toyoty wypracowanych w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Samochód napędzany silnikiem 1.8 z kompresorem dysponuje ponad 210 KM mocy, zapewniając świetne przyspieszenie i ogromną radość z jazdy. Model debiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie 2017.

Toyota Yaris 2017 debiutuje na Salonie Samochodowym w Genewie

Na targach w Genewie debiutuje zmodernizowana Toyota Yaris 3. generacji z nowym silnikiem 1.5 l oraz nowymi wersjami wyposażenia. Zmiany stylistyczne wprowadziły bardziej dynamiczny wygląd nadwozia oraz unowocześnione wnętrze. Samochód oferuje jeszcze cichszą pracę napędu, pewniejsze prowadzenie i lepsze właściwości jezdne. Pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense jest dostępny w standardzie we wszystkich wersjach wyposażenia. Nowy Yaris wchodzi na rynek w momencie rekordowego udziału tego modelu

Nowa Toyota C-HR zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP

Nowa Toyota C-HR zdobyła najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Model uzyskał bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych oraz w badaniach skuteczności działania systemów bezpieczeństwa czynnego.

Nowości Toyoty podczas Geneva International Motor Show 2017

Na zbliżających się targach Geneva International Motor Show 2017 Toyota zaprezentuje odświeżony model Yarisa na 2017 rok oraz jego sportową wersję, Yarisa GRMN. Na stoisku Toyoty odbędzie się także światowa premiera pojazdu i-TRIL Concept oraz pokaz wszystkich samochodów rajdowych i wyścigowych TOYOTA GAZOO Racing.

Toyota sprzedała już ponad 10 milionów hybryd na świecie

W styczniu 2017 roku łączna liczba samochodów hybrydowych sprzedanych przez Toyotę przekroczyła 10 milionów. Klienci Toyoty kupili ostatni milion w ciągu 9 miesięcy. 20 lat po debiucie ikony hybryd, Priusa, japoński producent ma w swojej ofercie 33 modele hybrydowe dostępne w 90 krajach.

Toyota po raz kolejny najcenniejszą marką motoryzacyjną wg Brand Finance

Badanie „Global 500 – The Most Valuable Brands of 2017” firmy konsultingowej Brand Finance potwierdza, że Toyota jest nadal najcenniejszą marką motoryzacyjną i jedną z najbardziej wartościowych marek na świecie. Wartość marki Toyota wzrosła w ciągu roku o ponad 3 mld dolarów.

Nowa Toyota Yaris – nowe wersje wyposażenia i silnik 1.5 l

Na targach w Genewie zadebiutuje odświeżona Toyota Yaris 3. generacji z nowym silnikiem 1.5 l oraz nowymi wersjami wyposażenia. Zmiany stylistyczne dotyczyły nadania bardziej dynamicznego wyglądu nadwoziu oraz unowocześnienia wnętrza. Samochód oferuje jeszcze cichszą pracę napędu, pewniejsze prowadzenie i lepsze właściwości jezdne. Pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense jest dostępny w standardzie we wszystkich wersjach wyposażenia. Nowy Yaris debiutuje w momencie rekordowego udziału tego modelu

Toyota C-HR „Premierą motoryzacyjną” w plebiscycie Auto Lider 2016

Toyota C-HR otrzymała tytuł „Premiery motoryzacyjnej” w 15. edycji prestiżowego plebiscytu motoryzacyjnego Auto Lider. Toyota Prius zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Auto ekologiczne”.

Rekordowa sprzedaż samochodów Toyoty w styczniu

Toyota sprzedała w styczniu rekordową liczbę samochodów. W pierwszym miesiącu roku z salonów marki wyjechało 5651 aut. Najpopularniejszymi modelami były miejski Yaris (1183 egz.), kompaktowy Auris (1178 egz.) i nowy crossover C-HR.

Toyota ponownie sprzedała ponad 10 mln samochodów na świecie

Toyota Motor Corporation (TMC) opublikowała wyniki sprzedaży na świecie w 2016 roku. Koncern zanotował wzrost sprzedaży o 0,2% i po raz trzeci z rzędu przekroczył liczbę 10 milionów sprzedanych samochodów w ciągu roku.

Nowa flota Priusów w wypożyczalniach Rentis

Ogólnopolska sieć wypożyczalni Rentis rozbudowała swoją flotę o 10 Priusów. Najpopularniejszy samochód hybrydowy na świecie mogą już wypróbować kierowcy w całym kraju.

W Davos powstał Komitet Promocji Wodoru

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos 13 koncernów powołało Komitet Promocji Wodoru, aby wspólnie propagować technologię wodorową. Ich zdaniem upowszechnienie energetyki wodorowej oraz samochodów napędzanych ogniwami paliwowymi przyspieszy osiągnięcie celów Paryskiego Porozumienia Klimatycznego. Przedsiębiorstwa z branży energetycznej, transportowej i przemysłowej podjęły długofalową współpracę, aby zwiększyć rolę wodoru jako nośnika energii.

Toyota GT86 2017 z nowym trybem jazdy sportowej

Toyota GT86 to lekkie, dynamiczne coupe z silnikiem umieszczonym z przodu i tylnym napędem. Jego twórcy inspirowali się bogatymi tradycjami Toyoty w dziedzinie konstrukcji samochodów sportowych. Stylistyka auta nawiązuje do dwóch legendarnych modeli – Corolli AE86 i 2000GT. Samochód wyróżnia silnik typu bokser z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który pozwolił dodatkowo obniżyć środek ciężkości pojazdu. Od rynkowej premiery w 2012 roku GT86 znalazł na świecie ponad 170 000 nabywców, zostając z miejsca okrzykni

Toyota w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm świata według The B

Według raportu The Boston Consulting Group Toyota należy do pierwszej dziesiątki najbardziej innowacyjnych firm świata. Japoński producent powtórzył ten sukces już po raz czwarty. Toyota zajęła 8. miejsce, dystansując głównych konkurentów z branży motoryzacyjnej, takich jak BMW (#14), Daimler (#16), General Motors (#27), Renault (#38) i Honda (#48).

Ponad 210-konna Toyota Yaris zadebiutuje w Genewie

Nowy sportowy model Yarisa o mocy 210 KM

Hybrydy umacniają pozycję Toyoty w Europie

Toyota Motor Europe sprzedała w 2016 roku 928 500 samochodów, notując 6-procentowy wzrost. Koncern zwiększył swój udział w europejskim rynku do 4,7 procent. Najchętniej kupowanymi modelami Toyoty w ubiegłym roku były Yaris (208 600 egz.), Auris (144 100 egz.) i RAV4 (110 100 egz.).

Toyota Concept-i – samochód ze sztuczną inteligencją

Toyota zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show 2017 w Las Vegas nowy samochód koncepcyjny, w którym sztuczna inteligencja służy nawiązaniu relacji między człowiekiem i samochodem.

Toyota najczęściej wybieraną marką przez Polaków

Toyota jest pierwszą, najchętniej wybieraną przez klientów indywidualnych marką motoryzacyjną według danych PZPM o rejestracji nowych aut. W 2016 roku nabywcy prywatni zarejestrowali 15 642 samochodów producenta. Jednocześnie Toyota odnotowała w tym roku najwyższą sprzedaż w swojej historii w Polsce, bijąc ubiegłoroczny rekord. Marka sprzedała 42 913 samochodów, o 16 procent więcej niż w roku poprzednim. Aż 19-procentowy udział w tej liczbie miały auta z napędem hybrydowym. Ich sprzedaż wzrosła względem 201

Premiera Toyoty C-HR w Japonii

Toyota rozpoczęła sprzedaż nowego crossovera C-HR w Japonii. Samochód jest dostępny z napędem hybrydowym lub turbodoładowanym silnikiem 1.2 napędzającym obie osie. Premiera modelu na europejskim rynku odbędzie się już w styczniu przyszłego roku.

Toyota Prius najbezpieczniejszym samochodem w klasie według Euro NCAP

Toyota Prius została wybrana przez Euro NCAP najbezpieczniejszym samochodem w klasie dużych aut rodzinnych testowanych w 2016 roku. Model zdobył najwyższą ocenę w klasie samochodów rodzinnych za ochronę pieszych (77%) oraz za systemy bezpieczeństwa czynnego (85%). W testach ochrony kierowcy i dorosłych pasażerów (92%) oraz dzieci (82%) hybrydowa Toyota znalazła się w ścisłej czołówce przebadanych modeli.

Toyota przekazała flotę samochodów hybrydowych Międzynarodowemu Komitetowi Olimp

Toyota Motor Europe i Toyota Switzerland dostarczyły flotę samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa administracji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Jest to jeden z elementów globalnego partnerstwa Toyoty z MKOl-em. Przekazanie oraz towarzysząca mu uroczystość miały miejsce w Lozannie w Szwajcarii. Uczestniczył w nich Thomas Bach, prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, oraz Philipp Rhomberg, CEO Toyota Switzerland.

Rok Modelowy 2017 – aktualizacja europejskich modeli Toyoty

Toyota Motor Europe wprowadza nową koncepcję Roku Modelowego dla modeli produkowanych w Europie. Zgodnie z nią producent będzie co roku aktualizował palety lakierów oraz elementy stylizacyjne. W 2017 roku modele Yaris, Auris, Verso i Avensis będą dostępne w nowym kolorze Tokyo Red, z nowymi tapicerkami oraz nowym wzorem felg aluminiowych.

Toyota uruchomiła pierwszy program car-sharingowy w Europie oferujący wyłącznie

YUKO to pierwszy system car-sharingowy w Europie, w którym dostępne są wyłącznie samochody z napędem hybrydowym

Rozwój technologii TNGA: Toyota ogłasza wprowadzenie nowych silników

Toyota wprowadzi na rynek nowe silniki, przekładnie i udoskonalone napędy hybrydowe, opracowane w technologii Toyota New Global Architecture, które zapewnią większą moc, wyraźnie lepsze osiągi i dynamikę jednostek napędowych, przy dalszym ograniczaniu zużycia paliwa. Nowe technologie zostaną wprowadzone zarówno w konwencjonalnych jednostkach spalinowych, jak i napędach hybrydowych.

Ciężarówka Toyoty napędzana ogniwami paliwowymi

Po sukcesie wodorowego sedana Mirai Toyota zamierza rozpocząć prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Będzie to drugi po debiutującym w przyszłym roku autobusie FC Bus użytkowy pojazd Toyoty wykorzystujący ten innowacyjny napęd.

Oferta rocznika 2016 w Toyocie

14 listopada Toyota rozpoczyna promocję rocznika 2016. Z tej okazji w dniach 18-20 listopada w salonach marki odbędą się Dni Otwarte. Atrakcyjne rabaty sięgają 28 000 zł.

Toyota rozpoczyna produkcję Toyoty C-HR w Europie

Toyota Motor Manufacturing Turkey rozpoczyna produkcję Toyoty C-HR

Toyota ponownie zwycięzcą w rankingu niezawodności Consumer Reports

Consumer Reports, renomowana amerykańska organizacja konsumencka, opublikowała raport „Car Reliability Survey”. Lexus i Toyota zajęły ponownie 1. i 2. miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek.

Toyota rozpoczyna sprzedaż autobusów na wodorowe ogniwa paliwowe

Na początku 2017 roku Toyota rozpocznie sprzedaż autobusów Toyota FC Bus napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Producent planuje wprowadzić do użytku ponad 100 takich pojazdów przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 roku.

Nowoczesne przekładnie do napędów hybrydowych oraz nowe silniki benzynowe Toyoty

Produkcja nowoczesnych przekładni do napędów hybrydowych ruszy w Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu pod koniec 2018 roku; Nowe silniki benzynowe poszerzą asortyment produkowany w Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach w 2017 i 2019 roku; Nakłady inwestycyjne obu projektów wyniosą około 650 milionów złotych.

Toyota zwiększyła sprzedaż hybryd o ponad 100%

Polacy coraz bardziej doceniają samochody hybrydowe, widząc w nich realną alternatywę dla drogich w eksploatacji konwencjonalnych aut. Toyota co roku odnotowuje kolejne rekordy sprzedaży samochodów spalinowo-elektrycznych. W 2016 roku Toyota spodziewa się kolejnych sukcesów – wskazują na to wyniki z 3 kwartałów tego roku.

Toyota już po raz 13 najcenniejszą marką motoryzacyjną wg Interbrand

Ranking Best Global Brands 2016 firmy Interbrand już po raz 13. potwierdził, że Toyota jest najcenniejszą marką motoryzacyjną. Wartość marki wzrosła o 9% w porównaniu do 2015 roku i wynosi 53,6 mld dolarów. W zestawieniu najcenniejszych marek wszystkich branż Toyota zajęła 5. miejsce, awansując o jedną pozycję.

Toyota rozszerza program testów konsumenckich pojazdów i-Road w Tokio

Toyota Motor Corporation uruchamia w Tokio drugi etap programu Open Road Project, w którym testuje potencjał elektrycznego minisamochodu i-Road pod względem praktycznych zastosowań oraz możliwości komercjalizacji. Program rozpocznie się 17 września i potrwa do końca marca 2017 roku. Pierwszy etap trwał rok i zakończył się w lipcu tego roku.

Toyota C-HR przeciera szlaki sprzedaży samochodów przez Internet. Sukces przedsp

Toyota C-HR jest pierwszym modelem marki w Polsce, który można zamawiać przez Internet. 1 września rozpoczęła się przedsprzedaż modelu, zarówno tradycyjnie na stacjach dilerskich, jak i w nowatorski sposób on-line. W ciągu pierwszych dwóch tygodni z tej formy sprzedaży skorzystało aż 85 klientów. Osoby zamawiające model przez Internet odbiorą swoje samochody jako pierwsi klienci w Polsce.

Grzegorz Krychowiak w Paryżu - miejska jazda za kierownicą hybrydowej RAV4

Grzegorz Krychowiak, po udanym występie na Euro 2016, podpisał kontrakt z klubem Paris Saint-Germain i przeprowadził się do Paryża. Po ulicach francuskiej stolicy porusza się niezawodną hybrydową RAV4. Pionier segmentu SUV znakomicie spisuje się w jednej z największych aglomeracji Europy.

Premiery Toyoty podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2016

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu Toyota tradycyjnie stawia na użytkowe technologie. Po raz pierwszy publiczność zapozna się z przełomowym hybrydowym crossoverem C-HR w ostatecznej wersji produkcyjnej, z najwyższej jakości wnętrzem. Europejski debiut będzie miał także nowy Prius Plug-in Hybrid. Miłośnicy samochodów przyszłości na pewno nie przejdą obojętnie obok wodorowej Toyoty FCV PLUS Concept.

Znakomite wyniki Toyoty Prius w testach bezemisyjnej jazdy

Naukowcy z Uniwersytetu Rzymskiego przeprowadzili badania wydajności napędu hybrydowego nowego Priusa

TOYOTA PROACE VAN 2016 – szeroka oferta samochodów użytkowych od 73 000 zł netto

W odpowiedzi na szybko rosnące zapotrzebowanie na samochody dostawcze Toyota wprowadza na rynek nowy model PROACE Van. Premierowy model oferuje szeroki wybór rozwiązań dla przedsiębiorców, w tym unikalną wersję PROACE Van Compact o długości tylko 4,6 m, która tworzy nowy podsegment w klasie samochodów użytkowych. Ceny rozpoczynają się od 73 000 netto (89 790 zł brutto).

Toyota C-HR - rusza przedsprzedaż nowego crossovera

Toyota C-HR - pierwszy samochód w historii marki, który w Polsce można zamówić przez internet

Toyota Pewne Auto: 19-procentowy wzrost sprzedaży samochodów używanych

Toyota Motor Poland, po 127-procentowym wzroście sprzedaży hybryd w Polsce, odnotowała kolejny rekord, tym razem w kategorii sprzedaży aut używanych. Liczba pojazdów z rynku wtórnego, oferowanych w salonach dealerów marki w ramach cieszącego się dużym zaufaniem klientów programu Toyota Pewne Auto, wzrosła w tym roku o 19 proc.

Toyota inwestuje w badania na Uniwersytecie Michigan

Toyota Research Institute (TRI) przekaże w ciągu 4 lat 22 miliony dolarów Uniwersytetowi Michigan (U-M) na badania nad autonomicznymi pojazdami. Rozpoczęcie współpracy ogłosił dr Gill Pratt, CEO TRI, na spotkaniu z pracownikami naukowymi U-M.

Toyota Auris liderem sprzedaży hybryd w Polsce

W ciągu siedmiu miesięcy 2016 r. całkowita liczba samochodów hybrydowych, sprzedanych przez Toyota Motor Poland wyniosła 4176 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 127% w stosunku do ubiegłego, także rekordowego roku. W analogicznym okresie - od stycznia do lipca 2015 roku, były to 1842 egzemplarze.

Toyota obchodzi 50-lecie Corolli

Który samochód był pierwszym kompaktem wyposażonym w teleskopowe kolumny McPhersona? Jakie auto zostało specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby w środku zmieściła się deska surfingowa? Jaki to model, którego kolejny egzemplarz sprzedaje się co 40 sekund? Dla wszystkich fanów motoryzacji, którzy lubią sobie zadawać podobne pytania, Toyota opublikowała specjalną stronę, której bohaterem jest obchodząca swój jubileusz Corolla.

Toyota Prius doskonałym autem dla firm – długodystansowy test potwierdził jego w

Komfortowy, wygodny w prowadzeniu i superoszczędny – tak Toyotę Prius ocenili uczestnicy długodystansowego testu flotowego. Nowa flagowa hybryda Toyoty spełnia najwyższe wymagania stawiane samochodom flotowym.

Podwójne zwycięstwo Toyoty w rankingu satysfakcji niemieckich klientów J.D. Powe

Niemiecka sieć salonów i serwisów Toyoty jest najlepsza na rynku pod względem obsługi klienta. Potwierdza to tegoroczna edycja rankingu Customer Service Index opracowanego przez instytut J.D. Power. Jednocześnie Toyota Auris została najwyżej oceniona w swoim segmencie w rankingu niezawodności Vehicle Dependability Study.

Rekordowe wzrosty sprzedaży hybryd w Europie i w Polsce

W pierwszym półroczu 2016 r. całkowita liczba samochodów sprzedanych przez Toyota Motor Europe wyniosła 476 tysięcy, o 5,6% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Udział koncernu w europejskim rynku wyniósł 4,6%.

25 lat sukcesów Toyoty w Polsce

Co łączy Toyota Motor Poland i świeżo upieczonego absolwenta politechniki? Mają 25 lat i przed sobą obiecującą przyszłość

Toyota wyprodukowała 3 miliony Yarisów

3-milionowa Toyota Yaris została kupiona przez francuskiego klienta. Czarno-biały samochód w wersji Selection kryje pod maską 100-konny napęd hybrydowy. Na standardowe wyposażenie samochodu składają się m.in. automatyczna przekładnia e-CVT i automatyczna klimatyzacja.

Toyota Mirai trafia do klientów w Holandii

Dążąc do wyeliminowania szkodliwych emisji przez użytkowane pojazdy, niezależny holenderski operator sieci elektroenergetycznych i gazowych Stedin wzbogacił firmową flotę o dwie Toyoty Mirai, które będą dostępne dla wszystkich pracowników. Holandia jest szóstym krajem Europy, w którym rozpoczęto sprzedaż wodorowego auta Toyoty.

Toyota zdobyła 3 nagrody w konkursie Fleet Derby 2016

Toyota uzyskała tytuł najlepszej motoryzacyjnej marki flotowej w plebiscycie Fleet Derby 2016. Za najlepszy produkt w kategorii Eco eksperci uznali technologię hybrydową Toyoty, najnowocześniejszą na rynku. Nowy Prius został wyróżniony jako najlepszy ekologiczny samochód dla managera. To pokazuje przewagę konkurencyjną Toyoty, którą marka zawdzięcza swoim zaawansowanym napędom hybrydowym.

Rozpoczęła się sprzedaż wodorowej Toyoty Mirai w Norwegii

Toyota przekazała wodorowego sedana Mirai pierwszemu klientowi w Norwegii. Auto odebrał przedstawiciel firmy Uno-X Hydrogen, która do 2020 roku wybuduje 20 stacji tankowania wodoru w tym kraju. Norwegia jest piątym europejskim państwem, w którym zadebiutowała Toyota napędzana ogniwami paliwowymi.

Nowa Toyota Corolla – nowoczesna i stylowa

W lipcu tego roku w salonach zadebiutuje odświeżona wersja modelu. Projektanci położyli duży nacisk na design, jakość wykończenia i bezpieczeństwo. Ceny rozpoczynają się od 67 400 zł. Samochód będzie można zamawiać już w tym miesiącu.

Nowa Toyota Hilux – legenda trwa

Toyota Hilux jest jednym z dominujących graczy na globalnym rynku pick-upów od niemal 50 lat. Łączna sprzedaż na świecie przekracza 18 milionów sztuk. Jednocześnie jest to najlepiej sprzedający się pick-up w Europie. Teraz debiutuje nowa generacja tego auta o lepszych możliwościach terenowych, większej ładowności oraz nowym, wysokim komforcie, połączonym z bogatym wyposażeniem.

Grzegorz Krychowiak wybrał hybrydową RAV4

Grzegorz Krychowiak, jeden z najlepszych piłkarzy w Europie, czołowy zawodnik reprezentacji Polski, wybrał niezawodną technologię hybrydową. Wkrótce zasiądzie za kierownicą Toyoty RAV4 Hybrid.

Toyota wprowadzi do oferty unikalne zabezpieczenie przed kradzieżą DNA Program

W ofercie Toyoty pojawi się nowy typ systemu antykradzieżowego DNA Program, który pozwoli policji błyskawicznie zidentyfikować pochodzenie kontrolowanego samochodu lub używanych części.

Nowa flota hybrydowych Aurisów w wypożyczalniach Anca Cars

Toyota dostarczyła 30 Aurisów Hybrid Touring Sports ogólnopolskiej sieci wypożyczalni Anca Cars. Samochody są finansowane przez Toyota Bank. Auta dostarczyły salony Anwa Kraków, Toyota Romanowscy Kielce, Toyota Łódź – Brzezińska i Toyota Wiśniewski z Warszawy.

Toyota rozpoczęła sprzedaż wodorowego sedana Mirai w Belgii

Belgia dołączyła do trzech europejskich krajów, w których sprzedawana jest Toyota Mirai. Toyota dostarczyła pierwszemu klientowi, firmie Hydrogenics, samochód napędzany ogniwami paliwowymi.

Toyota ponownie liderem zestawienia najcenniejszych marek motoryzacyjnych

Toyota ponownie zwiększyła swoją przewagę nad pozostałymi markami motoryzacyjnymi w rankingu najbardziej wartościowych globalnych marek wg Forbesa. Od wielu lat japońska firma jest najcenniejszą marką motoryzacyjną i stale umacnia swoją pozycję. Według analiz Forbesa wartość marki Toyoty wzrosła w ciągu roku o 11% do 42,1 mld dolarów.

Toyota sprzedała na świecie już ponad 9 milionów samochodów hybrydowych

W ciągu 19 lat od premiery pierwszego seryjnego samochodu hybrydowego, modelu Prius, Toyota sprzedała już ponad 9 milionów hybryd. Ostatni milion sprzedaży firma osiągnęła w ciągu zaledwie 9 miesięcy.

Toyota AYGO w nowej wersji specjalnej X-cite

Toyota AYGO w wersji X-cite – nowy kolor nadwozia Lemon Yellow kontrastujący z czarnym dachem; System multimedialny X-touch z kamerą cofania w standardzie; Cztery kompozycje kolorystyczne Toyota Selection; Sprzedaż od czerwca 2016 roku.

Toyota uruchomiła program testów flotowych nowego Priusa

Toyota Motor Poland przy współpracy z Toyota Motor Europe rozpoczęła program testów Priusa 4. generacji we współpracy z wybranymi klientami flotowymi. W cyklu badań trwającym 6 tygodni biorą udział firmy reprezentujące trzy ważne segmenty rynku flotowego – korporacje taksówkowe (Wawa Taxi), operatorów flot (Carefleet) oraz sieci wypożyczalni (Panek). Partnerem programu jest firma telematyczna Finder.

Toyota Mirai gościem programu popularnonaukowego „Sonda 2”

Po raz pierwszy w historii programu „Sonda 2” odsłonięte zostaną tajniki działania wodorowego samochodu seryjnego Toyoty – modelu Mirai. Odcinek poświęcony wodorowej Toyocie zostanie wyemitowany dzisiaj o godzinie 22:20 na kanale TVP2.

Toyota Economy Race – nowy Prius uzyskał wynik zużycia paliwa tylko 2,807 l/100

Zakończył się dwudniowy rajd Toyota Economy Race 2016, w którym dziennikarze motoryzacyjni konkurowali ze sobą pod względem jak najniższego zużycia paliwa za kierownicą nowej Toyoty Prius. Najlepszy wynik uzyskany w czasie imprezy wyniósł tylko 2,970 l/100 km w jeździe miejskiej i 2,687 l/100 km poza miastem.

Toyota wyprodukowała 10 milionów samochodów w Europie

Toyota rozpoczęła produkcję samochodów w Europie 24 lata temu. Pierwszym modelem, który opuścił linię produkcyjną w fabryce w Derbyshire, była znana z wyjątkowej niezawodności Carina E. 14 kwietnia 2016 roku z fabryki w Portugalii wyjechał 10-milionowy samochód japońskiej marki.

Wodorowa Toyota Mirai i najnowsza generacja Priusa na 20. Pikniku Naukowym

W najbliższą sobotę na warszawskim Stadionie Narodowym odbędzie się jubileuszowy 20. Piknik Naukowy. Toyota zaprasza na swoje stoisko wszystkich fanów motoryzacji. W tym roku japoński producent zaprezentuje dwa przełomowe osiągnięcia w dziedzinie seryjnie produkowanych napędów najnowszej generacji – Toyotę Mirai zasilaną wodorowymi ogniwami paliwowymi oraz Toyotę Prius IV. generacji, najoszczędniejszy samochód hybrydowy na świecie.

Toyota uzyskała trzy nagrody w konkursie Fleet Awards 2016

Toyota Prius, Toyota AYGO oraz pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense otrzymały główne nagrody w tegorocznym prestiżowym konkursie Fleet Awards Polska.

Toyota liderem pierwszego polskiego rankingu niezawodności „Wybór Kierowców 2016

Toyota zajęła pierwsze miejsce w pierwszym w Polsce niezależnym rankingu niezawodności. Japońska marka okazała się najlepsza także w zestawieniu autoryzowanych sieci serwisowych. Oba rankingi powstały w ramach szeroko zakrojonego badania preferencji polskich użytkowników aut – „Wybór Kierowców 2016”.

Toyota Marką Godną Zaufania według miesięcznika My Company Polska

Toyota zwyciężyła w tegorocznym badaniu Marka Godna Zaufania 2016 miesięcznika „My Company Polska” w kategorii Samochód osobowy dla firm. Badanie zostało przeprowadzone przez ośrodek badawczy Millward Brown.

Nowa Toyota Prius uzyskała 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP

Nowa Toyota Prius uzyskała maksymalne 5 gwiazdek w niezależnych testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Wynik ten potwierdza bardzo dobrą reputację Priusa jako jednego z najbezpieczniejszych modeli w swojej klasie. Druga i trzecia generacja Priusa także zdobyły 5 gwiazdek Euro NCAP.

Pierwsze Toyoty Mirai zostały zarejestrowane w Polsce

Pierwsze wodorowe Toyoty zostały w kwietniu zarejestrowane w Polsce. Auta otrzymały czasowe tablice homologacyjne. Napędzane ogniwami paliwowymi Toyoty były testowane pod kątem procedury tankowania wodoru oraz użyteczności tego typu aut podczas codziennego użytkowania na polskich drogach.

TOYOTA PROACE VAN 2016 – przełomowa premiera w segmencie aut użytkowych

Nowa Toyota PROACE VAN wprowadza na rynek szeroki wybór rozwiązań dla przedsiębiorców. Model zadebiutuje podczas Targów Samochodów Użytkowych w Birmingham 26-28 kwietnia tego roku. Rynek samochodów dostawczych do 3,5 T rośnie w Polsce bardzo dynamicznie. W roku 2015 sprzedaż nowych samochodów wyniosła ponad 53 285 aut, co oznacza wzrost o ponad 22%.

Sukces hybryd Toyoty w Europie – rekordowe wyniki sprzedaży w 1. kwartale 2016 r

W pierwszym kwartale br. salony opuściło 71 749 samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa (wzrost o 38%). Auta z napędem hybrydowym stanowiły 30% wszystkich sprzedanych egzemplarzy, o 6 punktów procentowych więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Toyota numerem 1 w pierwszym kwartale 2016

W pierwszym kwartale 2016 roku Toyota okazała się najczęściej wybieraną marką przez klientów indywidualnych. Tak wynika z zestawienia liczby rejestracji nowych samochodów w Polsce, opracowanego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Toyota Mirai otrzymała tytuł World Green Car of The Year 2016

Toyota Mirai otrzymała tytuł World Green Car of The Year 2016

Toyota otwiera nowy ośrodek do badań nad autonomicznymi samochodami

Toyota otwiera nowy ośrodek do badań nad autonomicznymi samochodami

Premiera Toyoty Prius i RAV4 Hybrid. Dni Otwarte 9-10 kwietnia

Premiera Toyoty Prius i RAV4 Hybrid. Dni Otwarte 9-10 kwietnia

Toyota Mirai

Toyota Mirai zadebiutuje w Szwecji i Norwegii

Nowa Toyota RAV4 Hybrid w salonach Toyoty 9-10 kwietnia

Nowa Toyota RAV4 Hybrid w salonach Toyoty 9-10 kwietnia

Toyota Land Cruiser V8

Toyota Land Cruiser V8 w specjalnej limitowanej serii